

Contents
Anuj Singh Duhan was born on 18 September in Rohtak, Haryana,India.His zodiac sign is Virgo.
| |
| Real Name | Anuj Singh Duhan |
| Nickname | Anuj |
| Profession(s) | Model and Actor |
| Zodiac sign | Virgo |
| Nationality | Indian |
| Age (as in 2020) | Not Known |
| Date of Birth | 18 September |
| Birth Place | Rohtak, Haryana ,India |
| Religion | Hindu |
| Home Town | Rohtak, Haryana ,India |
| School | Not Known |
| College/University | University of Delhi |
| Educational Qualification | Graduation |
| Hobbies | Listening Music, Gymming |
Height, Weight & Body Measurements & More | |
| Height (Centi.) (approx.) | 187 cm |
| Height (meters) | 1.87 m |
| Height (feet) | 5’ 11” |
| Weight (Kilograms)(approx.) | 75 Kg |
| Weight (Pounds) | 165 lbs |
| Hair Color | Black |
| Eye’s Color | Black |
| |
| Debut | Web Series : Baarish Season 2 (2020) |
| |
| Parents | Father - Not Known Mother - Not Known |
| Siblings | Brother - None Sister - Not Known |
| |
| Marital Status | Single |
| Girlfriend | Toni Raine Bloomhill |